CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu15.94° C / 17° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

6 AY ÇALIŞIYORLAR AMA...

Ülke genelinde faaliyet gösteren 418 sulama birliklerinde yılın 6 ayı çalışmayan personele, milyonlarca ödeme yapılıyor. Daimi işçi statüsündeki bu personele kişi başı 2 bin 400 TL ödeme yapıldığında,

28 Mart 2013 Saat: 11:56
6 AY ÇALIŞIYORLAR AMA...
6 AY ÇALIŞIYORLAR AMA...

Ülke genelinde faaliyet gösteren 418 sulama birliklerinde yılın 6 ayı çalışmayan personele, milyonlarca ödeme yapılıyor.

Daimi işçi statüsündeki bu personele kişi başı 2 bin 400 TL ödeme yapıldığında, sadece bir aylık personel maaşı 4,5 milyon lirayı buluyor.

Sulama Birlikleri Derneği'nin (SUBİRDER) düzenlediği eğitim semineri Antalya'da başladı.

SUBİRDER Genel Başkanı Mehmet Ergücen, zor durumda olduğunu söylediği çiftçinin parasını ödeyememesinden ötürü birliklerin devlete 616 milyon lira enerji borcu olduğu bilgisini verdi. Ergücen, 360 milyon liradan fazlası gecikme faizi olan bu paranın 2004'ten bu yana ödenemediğini söyledi. Borcu yüzünden kapalı sulama birlikleri olduğunu anlatan Ergücen, bu paranın ödenmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Ergücen konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Sulama birliklerindeki personele, norm kadrodan ötürü daimi işçi statüsünde oldukları için, 12 ay boyunca maaş ödüyoruz. Ancak bu kişileri nisan-eylül arasında 6 ay çalıştırıyoruz. Kış aylarında oturuyorlar, hiçbir şey yapmıyorlar. Bir personelin maliyeti 2 bin 400 TL. Benim kendi birliğimde 30 tane personel var. Daimi işçi statüsünde olan toplam bin 963 personel var. Bunlar diğer kurumlara gönderildiğinde birlikler rahatlayacak." dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız