CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

42 DAR GELİRLİ ARIZLI’DAN EV SAHİBİ OLDU

42 dar gelirli aile 8 bin lira peşinatla Arızlı’dan ev sahibi oldu. TOKİ ve Kocaeli valiliğinin il özel idaresi işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen alt gelir grubu şartlarını taşıyan vatandaşlara

5 Şubat 2013 Saat: 18:03
42 DAR GELİRLİ ARIZLI’DAN EV SAHİBİ OLDU
42 DAR GELİRLİ ARIZLI’DAN EV SAHİBİ OLDU

42 dar gelirli aile 8 bin lira peşinatla Arızlı’dan ev sahibi oldu. TOKİ ve Kocaeli valiliğinin il özel idaresi işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen alt gelir grubu şartlarını taşıyan vatandaşlara yönelik kura çekimi yapıldı.

Arızlı konutlarında bulunan 42 boş dairenin sahipleri de belli oldu. TOKİ ve Kocaeli valiliğinin il özel idaresi işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen alt gelir grubu şartlarını taşıyan vatandaşlara yönelik kura çekimi yapıldı. Uluslararası gençlik merkezinde yapılan kura çekimine il özel idaresi Genel Sekreteri burhan Eres’in yanı sıra 201alt gelir seviyesinde başvuru sahibi katıldı.

201 başvurudan sadece 42 şanslı ailenin ev sahibi olduğu kura çekiminde oldukça duygulu anlar yaşandı. Kurada ismi çıkanlar göz yaşlarını tutamadı.

En sonuncu şanslı ailenin kurasını çeken il özel idaresi genel sekreteri burhan eres, daha sonra kuradan çıkan vatandaşla fotoğraf çektirdi.

TOKİ başkanlığına bildirilen listede yer alan hak sahipleri ile 180 ay vadeli gayri menkul satış sözleşmesi imzalanacak. 8 bin lira peşinat bedelinin hak sahibi tarafından ödenmesinden sonra kalan turlar için 1. Taksit ödemesi sözleşmesi imzalandıktan sonra başlayacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız