KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur8.45° C / 9° C

hafif yağmur

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
Kızılkaya

Güncel

42 Bin Din Görevlisine Tablet Dağıtıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Yunus Emre Kültür Merkezi’nde İzmit’teki 420 din görevlisine tablet dağıttı

15 Ekim 2015 Saat: 14:25
42 Bin Din Görevlisine Tablet Dağıtıldı
42 Bin Din Görevlisine Tablet Dağıtıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Yunus Emre Kültür Merkezi’nde İzmit’teki 420 din görevlisine tablet dağıttı

İbadethanelere desteklerini sürdüren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, teknolojiye yatkınlıklarını arttırmak amacıyla 420 din görevlisine tablet dağıtarak Türkiye’de bir ilke imza attı. İzmit İlçe Müftülüğü’nde görev yapan tüm din görevlilerine tabletleri hediye edildi. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın yanı sıra İl Müftüsü Yusuf Doğan, İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Örge ve Güray Oruç, AK Parti Meclis Üyesi İbrahim Elgin ve birçok din görevlisi katıldı. Törende Oğuz Camii Müezzin Kayımı Abdüllatif Çelik Kuran-ı Kerim okudu.


BİZİM İŞİMİZ SEVGİ İŞİ
İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç açılış konuşmasını yaparak, “Türkiye’de belki de İlk defa bir müftülüğe nasip olacak bir güzel hediye takdiminin olacağı günde sizlerle tanışıyoruz. Ülkemizde çok anlamlı günler, haftalar var. Mesela bir anneler günü, bir babalar günü. Ama bunların içerisinde iki mühim haftamız var. Biri Kutlu Doğum Haftası diğeri de Camiler ve Din Görevlileri Haftası. Kutlu Doğum Haftası’nı kimler başlattıysa Allah onlardan razı olsun.  Müslümanlar hayatlarını cami eksenli yaşarlar. İslam, cami eksenli başlamıştır ve insan cami eksenli son bulacaktır. Din görevlileri camilerin olmazsa olmazlarıdır. Bizim işimiz gönül işidir, sevgi işidir. İşimiz maddi olsaydı daha kolay olurdu” ifadelerini kullandı.


ZİHİNLER ALLAK BULLAK
Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda din görevlilerinden ve vatandaşlardan, camilerin asıl fonksiyonuna kavuşması için neler yapılması gerektiğini düşünmelerini isteyen Müftü Bilgiç, “Çocuklarımıza da yaz kursları vesilesiyle biraz ulaşıyoruz. Kadınlarımıza da kısmen ulaşıyoruz. Ancak gençliğe ulaşamıyoruz. Zihinleri allak bullak edilmiş gençliğimizin manevi desteğe ihtiyaç duyduğu bir gerçektir. Bize bu programda bir değer verildiğini görüyoruz. Din adamlarımıza kurumlarımızın değer verdiği saygı duyduğu günleri yaşıyoruz. Din adamları bilgiye daha rahat ulaşabilmelidirler. Teknolojinin nimetlerinden faydalanmalıdırlar. Biz bu anlamlı günde bize böyle değer veren Nevzat Doğan Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.


DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRÜCEĞİZ
İzmit İlçe Müftüsü Musa Bilgiç’in ardından kürsüye gelen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Biz burada din görevlilerimizin toplumumuzdaki yeri, rolü, bizim bakış açımız olarak bulunduğu mevkiinin önemini vurguluyoruz. Bizim İzmit’imizde değil tüm Türkiye’de yapılması gerektiğini düşünüyorum. Camilerimiz bizim için her şeyin ötesinde yaşadığımız neresiyse bizim için oranın damgasıdır. Yabancı ülkeye gittiğimizde cami minaresi gördüğümüzde burada Müslüman var diye mutlu oluyoruz. Tabletten ya da projeksiyondan ders anlatan hocalarımızı camilerimizde görünce ayrı bir mutlu oluyorum. İzmit’te 27 yılda 30 Kuran Kursumuz vardı. O zaman her mahallede bir kurs olsun dedik. Şimdi 140’ları buldu. Şimdiye kadar dinini, kitabını, Peygamber’ini, Allah’ını bilen insanlarımızdan kime ne zarar gelmiş? Kuran kurslarımıza desteğimiz sürecek. Sizlerin varlığıyla manevi anlamda yoğruluyoruz. Bizim moral gücümüz oluyorsunuz. Allah sizden razı olsun” şeklinde konuştu.


KENTİMİZE HAYIRLI OLSUN
Başkan Doğan’ın ardından kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Tataristan’ı resmi ziyaretinden dolayı programa katılamadığını belirterek, “Bugün Kocaeli’de bin 300 civarında camimiz var. Yaptığımız hizmetlerin boşa gitmediğinin farkındayız. Hükümetin yapmış olduğu yeni düzenlemeyle camiler, dini yapılar belediyelerin ilgi ve görev alanı içinde dahil edildi. Son yapılan düzenleme de 4-6 yaş arası çocuklar için camilerin uygun bir yerinde açılacak olan kreşlerden yararlanmak oldu. İlk pilot deneme olarak İzmit’te 25 sınıfımızı donatıp açtık. İl müftülüğümüze tahsis ettik. Kentimize hayırlı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız