FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.54° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

4 Yıllık Fakülte Kandıra’ya Bir An Önce Kazandırılmalı

Kandıra’ya fakülte yapılması için 30 dönümlük arazi bağışında bulunan iş adamı Volkan Cansever, rektörlüğün gereken işlemleri en yakın zamana çekmesi gerektiğini söyledi

1 Mart 2016 Saat: 14:17
4 Yıllık Fakülte Kandıra’ya Bir An Önce Kazandırılmalı
4 Yıllık Fakülte Kandıra’ya Bir An Önce Kazandırılmalı

Kandıra’ya fakülte yapılması için 30 dönümlük arazi bağışında bulunan iş adamı Volkan Cansever, rektörlüğün gereken işlemleri en yakın zamana çekmesi gerektiğini söyledi

Bilindiği gibi Kandıralı işadamlarından Cansever İnşaat’ın sahibi Volkan Cansever, yaklaşık 5 yıl önce Kandıra’ya 4 yıllık fakülte açılması için 5 dönüm arazi bağışında bulunmuştu. Dönemin belediye başkanı tarafından yeterli ilginin gösterilmemesi üzerine askıya alınan proje, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in uğraşlarıyla önemli bir aşama kaydetmiş ve Volkan Cansever ilk olarak bağışladığı 5 dönümlük araziyi 30 dönüme çıkartmıştı.

 

BİNA YAPMAK KOLAY DEMİŞTİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kandıra’nın geleceği açısından büyük önem arz eden bu bağışın akabinde Volkan Cansever’i ziyaret etmiş ve tebrik etmişti. Ziyarette “Bundan sonrası bize düşüyor. Bina yapmak çok kolay. Kandıra, en kısa zamanda 4 yıllık fakültesine kavuşacak” açıklaması yapan Bakan Işık, Kandıra halkının da umudu olmuştu. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili açıklama yapmış ve protokol sürecinin son aşamada olduğunu kaydetmişti.

 

NE ZAMAN YAPILACAĞI MEÇHUL

Tüm bu yaşanan sürecin ardından gözler rektörlüğe çevrildi. Hayırsever iş adamı Volkan Cansever, Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’nün bu işin ağırdan almaması ve gereken hassasiyeti göstermesi gerektiğini söyledi. Protokol anlaşmasının bir maddesine göre işlemlerin hangi tarihte başlayacak olmasının belirsiz olduğunu kaydeden Cansever, “Biz 4 yıllık fakültenin en kısa sürede açılıp Kandıra halkına fayda sağlamasını istiyoruz ancak rektörlük işlemleri ne zaman başlatacağına dair net bir tarih vermiyor. Ne zaman tamamlayıp teslim edileceği de meçhul. Belki 10 yıl belki de 20 yıl sonra yapacaklar bilemiyorum. Şuan zaman belirsizliği var. Bu da bizi rahatsız ediyor. Rektörlüğün kesinlikle net bir zaman söylemesi gerek. Çünkü bu Kandıra’nın bekası için çok önemli” diye konuştu.

 

FAKÜLTE EN KISA ZAMANDA AÇILMALI

Rektörlük zaman vermediği takdirde anlaşmanın yapılmayacağını söyleyen Cansever, “Ben yer bağışında bulunurken hiçbir şey istemedim. Sadece adının Rahmiye-Mehmet Cansever Yerleşkesi olmasını talep ettim, kabul ettiler. Üniversite demek bacasız fabrika demek. Kandıra için daha iyi bir hayır yapamazdım. Rektörlük tüm bunları önemseyip bize net bir zaman vermeli. Biz fakülte için Kandıra’nın en gözde, en uygun bölgesinden yer bağışında bulunuyorsak yetkililerinde bunu görüp en kısa zamanda fakülteyi ilçemize kazandırmaları gerek. En fazla 2-3 yıl içinde binanın tamamlanıp eğitim öğretime açılması gerektiğine inanıyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız