FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.46° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

4 Yıllık Fakülte İçin Tapu Devri Yapıldı

Kandıralı iş adamı Volkan Cansever’in 4 yıllık fakülte yapılması için Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağışladığı 25 dönüm yer için tapu devri yapıldı.

25 Mayıs 2016 Saat: 11:05
4 Yıllık Fakülte İçin Tapu Devri Yapıldı
4 Yıllık Fakülte İçin Tapu Devri Yapıldı

Kandıralı iş adamı Volkan Cansever’in 4 yıllık fakülte yapılması için Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağışladığı 25 dönüm yer için tapu devri yapıldı.

Hayırsever iş adamı Volkan Cansever’in Kandıra’ya 4 yıllık fakülte yapılması için bağışladığı 25 dönümlük arazi, düzenlenen törenle Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü’ne devredildi.  Kandıra Tapu Müdürlüğü’nde düzenlenen tapu devir teslim törenine Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Genel Sekreter Fatih Akbulut, Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, Belediye Başkanı Ünal Köken, yer bağışında bulunan Volkan Cansever ve ailesi Rahmiye Cansever, Cansu Duran, Fitnat Akpir ve Fatma Özdayıoğlu katıldı.

 

İMZALAR ATILDI

Kandıra Orhan Mahallesi Ahmatlı mevkiinde yapılacak olan Rahmiye-Mehmet Cansever Yerleşkesi için Kandıra Belediyesi'ne bağışlanacak yerle birlikte toplamda 30 dönüme yakın yer bağışlayan Volkan Cansever ve ailesi, Kandıra’nın geleceği açısından büyük önem arz eden kampus için büyük bir adım atmış oldu. Kampüse rahmetli eşi ile birlikte ismi verilecek olan Rahmiye Cansever yaptığı konuşmasında, “Ben bu bağışı yapmayı gönülden destekledim. Çünkü bu bağış sadece Kandıra’ya değil herkese yarar sağlayacak. Allah inşallah fakültenin bittiğini görmeyi bize nasip eder. Milletimize, devletimize hayırlı olsun” dedi.

 

ÜNİVERSİTE SANAYİDEN DAHA ÖNEMLİ

Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, yapılan bağışın hem eğitime hem de Kandıra’ya büyük katkı sunacağını söyleyerek, Cansever ailesini tebrik etti. Başkan Köken ise, “Bizim için Kandıra’da üniversite kurulması bir sanayi kurulmasından daha önemli. O yüzden bugün Cansever ailesinin sayesinde tarihi günlerimizden birini yaşıyoruz. Kandıra’da yaşayan herkesin sizlere bir teşekkür borcu var. Bu yüzden ben Kandıra halkım adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

KANDIRA’YA BÜYÜK KATKISI OLACAK

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, çok yakın bir sürede kampüsü inşa edeceklerini söyleyerek, “Kandıra’da şu anda kullandığımız okulun mülkiyeti bizim değil. Bu bizim için büyük bir sıkıntıydı. Çevresi güzel olmadığı için öğrencilerimiz de mutlu değildi. Bu yüzden Kandıra’da kalmıyorlardı. İnşallah kampüsümüz açıldığında 3-5 bin öğrenci Kandıra’ya geldiğinde bunun ilçeye büyük katkısı olacak. Cansever ailesinin attığı adım bizim için çok önemli. Eğitime yapılan destek her zaman en hayırlısıdır. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

 

FAKÜLTE OLACAK

Kandıra nüfusu 50 binin üzerine çıktığında Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nu fakülteye çevireceklerini kaydeden Çiftçi, “Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nu fakülteye çevirmeyi düşünüyoruz. Çünkü yüksekokullar akademik bilim değil. Ancak bunun için mevzuatta küçük bir sıkıntı var. Yüksekokulun fakülte olması için nüfusun 50 binin üzerinde olması gerekiyor. Bu sorun aşıldığında inşallah 2017-2018 yılında Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nu fakülteye çevireceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız