FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu17.53° C / 18° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

350 GRAM PİDE 1.50 TL’DEN SATILACAK

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Kocaeli Fırıncılar Odası’nın gerçekleştirdiği Ramazan pidelerinin gramajları ve fiyatlarının konuşulduğu toplantıda pideye yüzde 6.7 zam geldi.Valilik k

3 Temmuz 2013 Saat: 12:47
350 GRAM PİDE 1.50 TL’DEN SATILACAK
350 GRAM PİDE 1.50 TL’DEN SATILACAK

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Kocaeli Fırıncılar Odası’nın gerçekleştirdiği Ramazan pidelerinin gramajları ve fiyatlarının konuşulduğu toplantıda pideye yüzde 6.7 zam geldi.Valilik koordinasyonunda yapılan toplantıda 350 gramlık pidenin Kocaeli sınırlarında 1 lira 50 kuruştan satılması yönünde tavsiye kararı alındığı belirtildi.

9 Temmuz`da başlayacak olan Ramazan ayıyla birlikte en çok konuşulan konulardan bir tanesi Ramazan pidesine gelecek olan zam oldu.Kocaeli Fırıncılar Odası tarafından yapılan ilk teklifte 3 tip olarak belirlenen pidelerin 325 gr, 650 gr ve 1 kilogram olması beklenirken, gerçekleşen toplantıda çıkan kararla pide gramajları 175, 350 ve 700 olması kesinleşti.

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantıda Kocaeli Fırıncılar Odası`yla ilk belirlenen fiyatları sabit tutarak gramajların yükseltilmesini talep etti. Çıkan kararla 175 gram pide 75 kuruş, 350 gram pide 1 lira 50 kuruş, 700 gram pide de 3 liradan fiyatlandırılacak.

Valilik koordinasyonunda yapılan toplantıda 350 gramlık pidenin Kocaeli sınırlarında 1 lira 50 kuruştan satılması yönünde tavsiye kararı alındığı belirtildi.

Geçtiğimiz seneye oranla pideye yüzde 6.7 zam geldiği belirtilirken, yeni belirlenen 3 tip pide arife günü olan 8 Temmuz Pazartesi tarihinde öğleden sonra fırınlardaki yerini alacak. Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanı Kemal Kaya yaptığı açıklamada vatandaşın gramajı daha yüksek olan pide isteğini göz önüne alarak, Kocaeli Fırıncılar Odası`yla ortak karar alındığını kaydetti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız