CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.06° C / 20° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

32 KİŞİ ARASINA GİRMEK İÇİN ÇABALADILAR...

Adalet Bakanlığı Kocaeli’nde bulunan adliyelerde katip ve mübaşir olmak üzere toplam 36 kişiyi sınavla alacağını duyurdu. 32’si kâtip 4’ü mübaşir olan kadrolara çoğunluğu gençlerden oluşan bin 511 kiş

30 Mart 2013 Saat: 11:06
32 KİŞİ ARASINA GİRMEK İÇİN ÇABALADILAR...
32 KİŞİ ARASINA GİRMEK İÇİN ÇABALADILAR...

Adalet Bakanlığı Kocaeli’nde bulunan adliyelerde katip ve mübaşir olmak üzere toplam 36 kişiyi sınavla alacağını duyurdu. 32’si kâtip 4’ü mübaşir olan kadrolara çoğunluğu gençlerden oluşan bin 511 kişi başvurdu. Gençler sabah saatlerinde zorlu yarışın ilk basamağı olan klavye sınavına girdi.


Kocaeli Adliye Binasında dün kâtiplik için ilk basamak olan daktilo sınavı vardı. Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Yusuf Coşkun ve heyette bulunan diğer hâkimlerin idaresinde gerçekleşen sınav için sabah çok erken saatlerde başvuru yapan adaylar adliye binasına akın etti. Kafe ve adliye çevresinde oturarak klavyelerini çıkarıp sınava kadar ilk 32 kişi arasında olabilmek için çalıştılar.Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazamadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığı, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığı göz önünde bulundurulacak. Sınavı geçenler daha sonra 32 kişilik kadroya alınmak için 6 Nisan 2013 günü sözlü mülakata girecekler. Sınavları geçen adaylardan Kocaeli Adliyesi`ne 19, Kandıra Adliyesi`ne 8, Körfez Adliyesi`ne 2, Gölcük Adliyesi`ne 2 ve Karamürsel Adliyesi`ne bir zabıt kâtibi alınacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız