FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.47° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

300 BBP'li MHP'ye Geçti

Daha önce MHP’de siyaset yapan ve BBP’ye geçen yaklaşık 300 kişi yuvaya döndü. MHP’ye geçen eski partililer, iktidar olabilmek için çalışma sözü verdi.

6 Mayıs 2015 Saat: 10:36
300 BBP'li MHP'ye Geçti
300 BBP'li MHP'ye Geçti

MHP, yaklaşan seçimler öncesi gücüne güç katmaya devam ediyor. MHP’ye son katılım Gölcük’te oldu. MHP Gölcük İlçe Teşkilatı ve ülkü ocaklarının ortak düzenlediği organizasyonla Büyük Birlik Partisi (BBP) kurucu yönetim kurulu, ilçe delegeleri, belediye meclis üyesi adayları ve il delegelerinin de içinde bulunduğu yaklaşık 300 kişi MHP’ye geçti. Yeni üye katılım programı da geçtiğimiz gün milletvekili adayı Saffet Sancaklı, il başkan vekili Hüseyin Çakıroğlu  ve partililerin katılımıyla Yunus Emre Mahallesi’nde yer alan bir kafede gerçekleşti.

 

KABUL ETMİŞLER

Üye katılım programında konuşma yapan milletvekili adayı Saffet Sancaklı seçim beyannamesini konu alarak şu sözleri dile getirdi; “Geçtiğimiz gün genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli seçim beyannamemizi açıkladı. Bu beyannamenin açıklanmasının ardından AKP İl Başkanı bir açıklama yapmış, demiş ki ‘Bu ekonomik krizde bu vaatleri nasıl yapacaklar?’ Bu demek oluyor ki ülkemizin ekonomik krizde olduğunu kabul etmişler. MHP açıkladığı beyannameyle iktidar olacak.

 

HİLAL KART İLE...

MHP iktidarıyla ülke rahatlayacak, terör silinecek. Ekonomiyle ilgili beyannamelerimizi il başkanlığında yaptığımız toplantıya katılan ekonomi uzmanı Durmuş Yılmaz Bey ile yaptığımız basın açıklamasıyla değerlendirdik. Uzman gözüyle bu beyannameler sayesinde esnaf rahatlayacak, fakirlik azalacak. Hilal Kart ile yardıma muhtaç vatandaşlarımızın onuruyla oynamadan ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanacak. Hilal Kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerinin önüne onur kırıcı bir şekilde erzak bırakan, kömür bırakan o vatandaşların onuruyla oynayan AKP’nin yaptıkları ortadan kalkacak.

 

BAĞA-OĞUL BİRLEŞMESİ

Bugün burada MHP Gölcük İlçe Teşkilatı’mıza katılan arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin, ağabeylerimiz ve ablalarımızın üç hilal rozetlerini takmak için bir araya geldik.  Bugün yaşadığımız bu olay aslında baba ve oğlun birleşmesi gibi adlandırılabilir. Herkesin kendi özgür iradesi var, bu iradeyle bir yerleri tercih etmiş olan bu arkadaşlarımız bugün yeniden MHP’ye geri dönmüş ve bu seçimlerde MHP’nin iktidar olması için çalışacaktır. Her birine teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum. Burada hem zaten mevcut olan partilerimizden hem de BBP’den ayrılarak MHP’ye geçen arkadaşlarımdan tek isteğim seçim beyannamemizi gittiğiniz her yerde vatandaşlara anlatın.”

 

GÖREVİ TESLİM ETTİK

Milletvekili adayı Saffet Sancaklı’nın konuşmasının ardından BBP’den ayrılarak MHP’ye neden geçtiklerini açıklayan Abdullah Aydemir, “30 Mart Yerel Seçimleri’nden önce BBP kurucu başkanı ve yönetim kurulu olarak Gölcük ilçesinde siyaset yapmaya başladık. Öncesinde ülkü ocakları ve MHP’de uzun yıllar siyasette bulunduk. Rahmetli eski ülkü ocakları başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nu sevmeyen kimse yoktu. Bizde kendisinin misyonunu benimseyerek arkadaşlarımızla beraber Alperen Ocakları ve BBP’nin kuruculuğunu üstlendik. Seçimler bittikten sonra aldığımız ülkücü ahlakla görevimizi arkadaşlarımızla birlikte teslim ettik” dedi.

 

ÇALIŞMALARA DEVAM

Aydemir şöyle devam etti; “Tam bir dava adamı olan ben ve arkadaşlarım bir baktık ki Yazıcıoğlu davası maalesef kalmamış. Gerek partinin il yönetimi gerekse genel merkez yönetimi tamamen koltuk davası güden davaya hizmet yerine kendi yerini korumak ve yerinde saymaktan başka bir gaye göstermemektedir. Bizde uzun istişareler sonucu bir siyasi partinin içinde demokrasi olması gerektiğine karar verdik. Bizde hep beraber asıl yuvamız olan MHP ve ülkü ocaklarına, gerçek yuvaya dönme kararı almış bulunuyoruz. Kurucu üyeler, yönetim kurulu, il ve ilçe delegeleriyle birlikte BBP’den istifa edip MHP’ye geçiyoruz.  Bundan sonraki siyasi hayatımızda ülkücü hareket ve MHP için çalışmalarımız devam edecek.” Konuşmanın ardından birliktelik pozları verildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız