CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

yer yer hafif yoğunluklu yağış20.68° C / 22° C

yer yer hafif yoğunluklu yağış

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

30 GÜNDE 30 KONFERANS VERECEK

Destanlaşan Çanakkale kitabının yazarı Tarihçi Mustafa Turan; Mart ayı Çanakkale Konferanslarına 1 Mart tarihinde Muğla ilinden başladı. Turan, şu ana kadar olan taleplere göre, 1 ay boyunca tam 30 ko

4 Mart 2013 Saat: 10:11
30 GÜNDE 30 KONFERANS VERECEK
30 GÜNDE 30 KONFERANS VERECEK

"Destanlaşan Çanakkale" kitabının yazarı Tarihçi Mustafa Turan; Mart ayı Çanakkale Konferanslarına 1 Mart tarihinde Muğla ilinden başladı. Turan, şu ana kadar olan taleplere göre, 1 ay boyunca tam 30 konferans verecek.
Turan, 16 Mart tarihinde Kocaeli'nde olacak ve Gebze de gündüz ve akşam olmak üzere iki ayrı konferansa katıldıktan sonra, ertesi gün de Körfez ilçesinde halkla Çanakkale konferansında buluşacak.
Çanakkale Zaferi'nin 98. Yıldönümünde İstanbul'da olacak Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de yoğun bir mart ayı Çanakkale konferansları trafiği yaşanacağını belirten Tarihçi-Yazar Mustafa Turan, her yıl olduğu gibi bu yıl da Çanakkale Zaferi 'nin 98. Yıldönümünde İstanbul'da olacak. Tarihçi Yazar Mustafa Turan, 3 Nisan tarihinde Bolu İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerine vereceği Çanakkale konferansı ile yoğun "Destanlaşan Çanakkale" programlarını sonlandıracak.
Yazar, ayrıca gittiği her bölgede o bölgede yayın yapan Radyo ve Televizyonlara konuk olarak katılacak ve burada Çanakkale ile ilgili sohbet ve söyleşiler yapacak. Mart ayı içerisinde bir kaç gün boş kaldığını, bu günlerin de hâlâ gelmekte olan Çanakkale konferansı taleplerine göre doldurularak, 1 ayda vereceği konferans sayısının 40'a yaklaşacağını ifade eden Yazar Mustafa Turan, Nisan ayında ise "Kutlu Doğum" programları ile tekrar yoğun bir gündem bizi bekliyor dedi. İnsanlarımıza hizmet etmenin ve uzun yıllar süren çalışma ve oluşan birikimini onlarla paylaşmasının kendisine ayrı bir keyif verdiğini ifade eden Yazar Mustafa Turan, "Çanakkale" ve "Kutsal Topraklar" konferansları esnasında kalabalıklarda oluşan coşku ve duygu selini izah etmek için kelimeler kifayetsiz kalmaktadır. O atmosfer, ancak gönül ve ruh dünyasında yaşanır, anlatılıp izah edilemez.
Şahsım adına söylemem gerekirse, oldukça yorucu olmakla birlikte bu konferans yoğunluğundan ben de mutlu ve memnunum" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız