FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18.46° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

3 Pazar Doğu Kışlaya Taşınabilir

Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Kadıköy Mahallesi’ndeki katlı pazarın sorunlarına çözüm olmayacağını ifade ederek, “Doğu Kışla Parkı’nın karşısındaki 15 dönümlük araziye talibiz. Buraya Cumartesi, Perşembe ve Tavşan

5 Mayıs 2015 Saat: 10:05
3 Pazar Doğu Kışlaya Taşınabilir
3 Pazar Doğu Kışlaya Taşınabilir

Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Kadıköy Mahallesi’ndeki katlı pazarın sorunlarına çözüm olmayacağını ifade ederek, “Doğu Kışla Parkı’nın karşısındaki 15 dönümlük araziye talibiz. Buraya Cumartesi, Perşembe ve Tavşantepe pazarlarını taşıyalım” dedi

Büyükşehir Belediyesi’nin Perşembe Pazarı alanına yapacağı kent meydanı ve otoparkın ardından “Pazar ne olacak?” sorusu pazarcı esnafını kaygılandırmaya başladı. Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, projeyle ilgili net bir adım atılmadığını ifade ederek, “Henüz bize gelen bir şey yok. Önümüze bir proje konduğunda pazarcı esnafımız için üzerimize düşeni yaparız” dedi. 

 

KARAOSMANOĞLU İLE TOPLANTI

Serim, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile geçtiğimiz günlerde bir toplantı yaptığını ifade ederek, “Bu toplantıda, Doğu Kışla Parkı’nın karşısındaki 15 dönümlük araziye talip olduğumuzu ifade ettim. Başkan net bir şey söylemedi. Fakat biz bu konuda ısrarcı olacağız. Oraya geçmemiz pazarlarla ilgili tüm sorunu çözer” şeklinde konuştu.

 

3 PAZAR TAŞINABİLİR

Doğu Kışla alanına Cumartesi, Perşembe ve Tavşantepe pazarlarının taşınabileceğini söyleyen Serim, “Burası hem halkımız, hem de  pazarcılar için çok iyi bir bölge. Burası Kandıra Sapağı’na yakın olduğu için köylü vatandaşlarımızın ulaşımı çok kolay olur. Diğer taraftan 3 pazarın taşınması ile belediyeye alan yaratılır” ifadelerini kullandı.

 

KAPALI PAZAR YANLIŞ

Ahmet Serim, Kadıköy Mahallesi’ne yapılan katlı pazara ise sıcak bakmadıklarını söyleyerek, “7 katlı bir pazara araç giremeyecek. Mal nasıl inip çıkacak? Ulaşım sıkıntılı. Perşembe Pazarı’nda 700 pazarcımızın buraya sığması imkansız. Pazar içindeki direkler nedeniyle tezgah kurmak çok zor. Burası hem pazarcımız hem de vatandaşımız için büyük sıkıntı” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız