FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

27 bin öğrenciye tablet

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 27 bin 109 6. sınıf öğrencisine ücretsiz tablet dağıttı. Bu yıl dağıtılan tabletlerle birlikte bu sayı 162 bine çıktı.

16 Aralık 2014 Saat: 12:48
27 bin öğrenciye tablet
27 bin öğrenciye tablet

Teknolojiyi eğitimle birleştirmek için harekete geçen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Bire Bir Öğrenme” projesi kapsamında 2014-2015 eğitim döneminde 6. Sınıfa giden öğrencilere toplam 27 bin 109 tablet dağıttı. Geçtiğimiz 5 yılda 135 bin dizüstü bilgisayarı 6. sınıf öğrencisiyle buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl dağıttığı tabletlerle birlikte bu sayı 162 bine çıktı.


SAYIYI 162 BİNE ÇIKARDI
Üniversite yerleştirme sınavlarında ilk 100’e giren Kocaelili öğrencilere sıfır kilometre otomobil ve lise giriş sınavlarında derece yapan öğrencilere bisiklet hediye eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, eğitime yaptığı katkılarını sürdürdü. Geçtiğimiz 5 yılda 135 bin dizüstü bilgisayarı 6. sınıf öğrencisiyle buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dağıttığı tabletlerle bu sayıyı 162 bine çıkartmış oldu.


BAKAN IŞIK KATILDI
İnterteks Fuar Alanı’nda yapılan tablet dağıtım törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz öğretmen ve öğrenciler katıldı.


BİLGİDE ÖNDE OLMALIYIZ
İl Milli Eğitim Müdürü, Fehmi Rasim Çelik, "Bilginin toplumun da güçlenmesinde, sunulmasında, bilimin öğrencilerimizle buluşmasını sağlamak amacıyla bir proje uyguladık. Ülkemizde ilk olan bu proje ile toplamda 162 bin tablet dağıttık. Bakanlığımızın nezdinde yerel yönetimlerin en büyük görevlerinden biridir” dedi. Ardından söz alan Başkan Karaosmanoğlu, “6. sınıfta okuyan tüm öğrencilerimize tablet dağıtıyoruz. Dünya küçük bir hale geldi, dünyada ilk en büyük güç bilgi haline geldi. Bu bilgiye parmağımızın ucu ile ulaşıyoruz. Bir tık ile hemen önümüze getiriyoruz. Çağımız bilgi çağı. Günümüz bilişim günüdür. Bilgiden geri kalanlar dünyayı asla yakalamazlar. Olumlu ve güçlü bir insan olmak istiyorsan mutlaka bilgiden önde olmak zorundasın” ifadelerini kullandı.


YARININ DAHİLERİ ÇIKACAK
“Bilim ve teknolojide geri kalan insan köledir” diyen Karaosmanoğlu, “Çocuklar en büyük zenginlik sizsiniz. Sizi hayata hazırlamak için bu tabletleri dağıtıyoruz. Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuz, sizin başarınız bizim başarımız. Bilimde, sanatta başarılı olanı daha çok seveceğiz, tebrik edeceğiz. Kocaeli’nin en güzel çocukları, yarının dâhileri sizin aranızdan çıkacaktır. 6 yıldır yüzlerce, binlerce tableti çocuklarımıza severek veriyoruz. Bunun ürününü alacağız. Biz tohumumuzu ekiyoruz. Teknoloji çağında yaşıyoruz, bu çağ bilgisayarsız olmaz. Bilim Vadisi’ni Kocaeli’de kuruduk, bizim çocuklarımız Alman’ın, İngiliz’in çocuklardan eksiği yok yeter ki biz onlara imkan sunalım. Bu anlamda öğretmen arkadaşlarımıza güveniyorum” şeklinde konuştu.


GÜÇLÜ GELECEĞE YOL ALACAĞIZ
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “ Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a Türkiye’nin 2023’e giden büyük yürüyüşüne katkılarından dolayı teşekkür ederim. Çok büyük bir proje, ilk bilgisayarı alan öğrencilerimiz bugün üniversiteye hazırlanıyor. Gençleri yetiştirerek inşallah güçlü bir geleceğe yol alacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Sosyal Belediyecilik anlamında değil Türkiye, Dünyada örnek alınacak bir proje başlattı. Siz sevgili öğrenciler, yarının büyükleri bilim alanında yapılan hedefleri geliştirecek bize güven vereceksiniz. Sevgili öğrenciler bu bilgisayarlar size hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.


CEZAEVİ OKUL OLACAK
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Büyükşehir başkanı, sizleri geleceğe hazırlamak için 162 bin 581 tableti vererek, her şeyi yaptı. Büyükşehir belediyesi adına sizlere teşekkür ediyorum. İnsanlar kolay kolay fedakarlık yapamazlar. Eğer Kocaeli büyükşehirde ve onu temsil eden seçilmiş başkanımız Karaosmanoğlu’nda çocuk sevgisi ile eğitim aşkının birleşmesiyle böyle bir proje oldu. En güzel yatırım geleceğe yapılan yatırdır. Gelecek için yapılan yatırımdan da en güzeli insana yapılandır. En iyi yatırım eğitimdir. Sizlerin alacağı eğitim ülkemizin geleceğini garanti altına alacaktır. İzmit’te ki C Tipi Cezaevine yeni okul yapacağız. Kız Meslek Lisesi, İzmit Lisesi’nin ve Gazi Lisesi’ni Cezaevinin yerine yapılacak olan okula taşıyacağız. Şehri trafik açısından rahatlatacağız. Bu tablet ya sizi geleceğe hazırlayacak, ya da geleceğinizi çalacak. Derslerinizi tablet üzerinden yapın. Bilgisayarın esiri olmayın, mutlaka eğitim için, az miktarda da oyun için kullanın” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız