CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur7° C / 7° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

23 NİSAN'IN İLK ÇOCUKLARI KOCAELİ'DE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 41 ülkeden 1000’in üzerinde çocuğun katılacağı ve bu yıl 5’incisinin gerçekleştirileceği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için Kocaeli’ye ilk olarak F

16 Nisan 2013 Saat: 12:28
23 NİSAN'IN İLK ÇOCUKLARI KOCAELİ'DE
23 NİSAN'IN İLK ÇOCUKLARI KOCAELİ'DE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 41 ülkeden 1000’in üzerinde çocuğun katılacağı ve bu yıl 5’incisinin gerçekleştirileceği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali için Kocaeli’ye ilk olarak Fas grubu geldi. 23 kişilik grup İstanbul Hava Limanı’na gece saat 03.00 sularında iniş yaptı. Havalimanında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından karşılanan Faslı çocukların oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

DOSTLUKLAR KURULACAK
Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali 20-23 Nisan günlerinde gerçekleştirilecek. Festival süresince Kocaeli’ye gelen 41 ülkeden çocuklar Türk ailelerinin evlerinde misafir olacak. Çocuklar birkaç gün süren bu misafirlik süresince belki de ömür boyu süren bir dostluğun oluşması gerçekleşecek. Bu yıl ikincisi düzenlenecek Türkiye’nin “ilk ve tek” Çocuk Fuarı olma özelliğini taşıyan ‘Çocuk Eğitim, Eğlence ve Bilim Fuarı’nda ise gösterilerini sergileyecek konuk ülke çocukları doyasıya eğlenme fırsatı bulacak.

ÜLKELER GELMEYE DEVAM EDECEK
Öte yandan bugün (16 Nisan Salı) Ürdün, Meksika, Kazakistan, 17 Nisan Çarşamba günü Tataristan, Kırgızistan, Azerbaycan, Litvanya, Kosova, Malezya, Lüblan, Swaziland, Arnavutluk, Libya, Ukranya ve Sırbistan Kocaeli’ye ulaşacak. Daha sonraki günlerde de diğer ülke grupları kente gelmeye devam edecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız