FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu21.92° C / 23° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

212 okul müdürü, artık öğretmen

Milli Eğitim Bakanlığı’nın her yıl yönetmelik değişikliklerinden ilimiz de nasibini aldı.

22 Ağustos 2014 Saat: 15:13
212 okul müdürü, artık öğretmen
212 okul müdürü, artık öğretmen

Ağustos ayı içerisinde ilimizdeki 520 okulda dört yılını tamamlayan 383 müdürden 168’i bakanlığın değerlendirme kriterlerine göre 75 puanın üstünde alarak bulundukları okulda kalma hakkını elde etti. Başarılı olan müdürler başka bir okula tayinini isteyebilecek. Öte yandan 212 okul müdürü de 75 puanın altında kalarak başarısız bıraktı. Başarısız olan 214 müdür, artık kendi branşlarında öğretmen olarak görev yapacak.

BAŞARISIZ MÜDÜRLER ÖĞRETMEN OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilimizde bulunan 520 okulda dört yılını tamamlayan 383 müdüre uyguladığı değerlendirme kriterine göre 168 müdür 75 puanın üzerinde alarak başarılı olarak okulunda müdür olarak görev yapmaya devam edecek. 75 puanın altında kalan 214 okul müdürleri ise başka okullarda öğretmen olarak eğitim hayatına devam edecek. Bu uygulama ilimizde büyük huzursuzluklara neden olurken eğitim de yeni bir çağın başlaması anlamına da geliyor.

YÜKSEK PUAN ALANLAR

İzmit merkezde bakanlığın yaptığı değerlendirme kriterlerinde başarılı olanlar şöyle: Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Salih Aydın, İzmit Meslek Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Işıl, İzmit Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Yusuf Şahin, 24 Kasım Anadolu Lisesi Müdürü Yahya Öztürk (en yüksek puanı alan okul müdürü), Yahya Kaptan Ortaokulu Müdürü Orhan Günen, Türk Pirelli Ortaokulu Müdürü Kemal Demirci, Akşemseddin İlkokulu M Müdürü Muhterem Aktaş, Akmeşe İlkokulu Müdürü Adem Gürsel, Emek Dayanışması İlkokulu Müdürü Abdullah Ünüvar, İzmit Nuh Çimento Okul Müdürü Alper Yazıcı, Kazım Karabekir İlkokulu Müdürü İbrahim Ergün, Kılıçaslan İlkokulu Müdürü Selahattin Gül, Mimar Sinan Ortaokulu Müdürü Ali Şükrü Günaydın, Muammer Aksoy İlkokulu Müdürü İsmail Erdem, Ulugazi İlkokulu Müdürü Necati Kal, Hacı Bektaş Veli İlkokulu Müdürü İsmail Oğuz, Hızır Reis Ortaokulu Müdürü Murat Balay, Farabi Ortaokulu Müdürü İsmail Ünlü, İzmit Nuh Çimento Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kızmaz, Şehit Polis Volkan Sabaz İlkokulu Müdürü Necmettin Türkmen, Yeni Turan Anaokulu Aysel Erdoğan, İlkadım Anaokulu Müdürü Yaşar Ulamış, Ulubatlı Hasan Ortaokulu Müdürü İlknur Durmaz, Bayraktar İlkokulu Müdürü İsmail Şaş, Yahya Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Necdet Yaşa, İzmit Muallim Naci Anadolu Lisesi Müdürü Ergin Aktop.

IŞITAN’IN MÜDÜRÜ DE DEĞİŞTİ

Değerlendirme kriterlerine tabi tutulan ve başarısız olan okul müdürleri arasında Gezi direnişi hakkında okulun son günü yaptığı konuşmayla adından çok sık söz ettiren Işıtan Önder’in mezun olduğu Gazi Lisesi Müdürü Ahmet Kemal Saral, İzmit Lisesi Müdürü Orhan Duran da bulunuyor.  Ayrıca uzun yıllardır Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Müdürü olan Cahit Çakmak, Muammer Dereli Ortaokulu Müdürü Celal İşçi,  Mimar Sinan Lisesi Müdürü Sadık Akar, Atılım Anadolu lisesi Müdürü Yılmaz Ayan, 23 Nisan İlkokulu Müdürü Enver Tekyıldız, İzmit Evliya Çelebi Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Muhammed Kocakaya başka okullara öğretmen olarak. Milli eğitim camiasında büyük tepkilere neden olan bu değerlendirme, AKP’nin tamamen siyasi olarak yaptığı bu değerlendirme ve puanlama olarak lanse ediliyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız