CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

sisli16.54° C / 17° C

sisli

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

21 ŞUBAT DÜNYA ANADİL GÜNÜ

21 Şubat Dünya Anadili günü olması nedeni ile basın açıklaması düzenleyen Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Veysel Kaplan, UNESCO verilerine göre Türkiye de 18 dilin yok olma tehlikesi ile karşılaştığ

22 Şubat 2013 Saat: 18:44
21 ŞUBAT DÜNYA ANADİL GÜNÜ
21 ŞUBAT DÜNYA ANADİL GÜNÜ

21 Şubat Dünya Anadili günü olması nedeni ile basın açıklaması düzenleyen Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Veysel Kaplan, UNESCO verilerine göre Türkiye de 18 dilin yok olma tehlikesi ile karşılaştığını söyledi.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından ilan edilen 21 Şubat günü dünya Anadili günü olması nedeni ile Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi sendika binasında basın açıklaması düzenledi.

Dillerin kaybolan kültürleri korumak için önemine değinen Başkan Kaplan, ülkemizde insanlara tek dil politikası dayatıldığını söyledi.

Başkan Kaplan, “Bu önemli günde bizde ülkemizde ana dilde eğitim hakkına dikkat çekmek istiyoruz. Bireyler anadilini öğrenmeden ikinci dili de öğrenmede zorluk çekerler. Ülke de uygulanan dayatmalı tek dil politikasından vazgeçilmeli” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız