FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur16.89° C / 16.89° C

hafif yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Eğitim

2016 DGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak

DGS sınav tarihi 21 Ağustos 2016 olarak ÖSYM tarafından değiştirildi

9 Ağustos 2016 Saat: 12:53
2016 DGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak
2016 DGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak

Bildiğiniz üzere 2016 yılı DGS başvuruları 31 Mayıs – 13 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılmıştı. 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı ülkemize yapılan hain saldırının ardından, bu olumsuz ortamın sınavlara girecek öğrencileri etkilememesi için ÖSYM sınav takvimini güncelleyerek DGS sınav tarihini değiştirdiğini ilan etti.ÖSYM tarafından yayınlanan ilk takvime göre DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 31 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilecekti.

ÖSYM DGS sınav tarihinde değişiklik yaparak sınav tarihini 21 Ağustos 2016 olarak sınava girecek öğrenciler ve sınavda görevli öğretmenlere duyurdu. ÖSYM’nin yapmış olduğu sınav tarihi değişikliği ile DGS sınavı sınav 21 gün ertelenmiş oldu.DGS sınavı ile ilgili sıkça sorulan birkaç soru ve cevabı burada paylaşacağız. DGS (Dikey Geçiş Sınavı) Sonuçlarını Nereden Öğrenebilirim? Adaylar, ÖSYM’nin sonuç sayfasından DGS seçeneğini seçerek istediğiniz yıla ilişkin sonuçlara ulaşabilirsiniz. DGS tercihlerinde bir yükseköğretim programlarına yerleştirilen adaylar, DGS ek tercihlerinde tercih yapabilir mi? DGS Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir.

Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, DGS’ye girmiş ve DGS merkezî yerleştirme ile hiçbir programa yerleştirilmemiş olmak gerekir. DGS ye bir kez girdim tekrar girebilir miyim? Süre sınırlaması var mı? Ön lisans diplomanız olduğu sürece sınava girebilirsiniz. Sınırlama yoktur.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız