FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur14.54° C / 14.54° C

hafif yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

2010 KPSS İle İlgili Şok Karar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT'de katıldığı programında 15 Temmuz'la ilgili gündemi değerlendirdi. İptal edilen 2010 KPSS ile ilgili akıllardaki soru işaretlerine son noktayı koydu

5 Ağustos 2016 Saat: 11:38
2010 KPSS İle İlgili Şok Karar
2010 KPSS İle İlgili Şok Karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde TRT'den Erhan Çelik ve Taşkın Koç'un hazırlayıp yönettiği programa konuk oldu. 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, iptal edilen 2010 KPSS ile ilgili tüm memurların görevden alınmayacağını, soru hırsızlığı ile gelen memurların tespit edilip görevlerine son verileceğini söyleyip, "Hak etmeyenler tamamen ayrılacak" dedi.


“İLKESİZ BUNLAR NEREDE NE YAPACAKLARI BELLİ OLMAZ"


Cumhurbaşkanı Erdoğan: “10 bine yakın gözaltında olan insan var ama söyleyeyim, burada kalmaz, devam eder. Herkes konuşuyor, halkalar sökülmeye başladı. Terörle mücadele şu anda devam ediyor, bundan sonraki süreçte şu ortaya çıkacak: Terörle mücadeledeki aksamalarda bu ahlaksızlar ne kadar var? Bölücü terör örgütü ile işbirliği halinde olanlar var, PYD ile DAEŞ ile işbirliğinde olanlar var. Bunlar ortaya çıkıyor. Gerçi seçim kampanyalarında tanıdık. Her siyasi partiyle pazarlık halindeler. İlkesiz bunlar, nerede ne yapacakları belli olmaz, tam bir bukalemun. Bütün bakanlıklar yoğun bir çalışmanın içinde. Ben de cumhurbaşkanlığımda Devlet Denetleme Kurulu'nu bununla görevlendirdim.

 

“TERÖRÜN SON ERMESİ DİYE BİR ŞEY OLMAZ”


Terörün tehditlerinin sona ermesi diye bir şey olmaz. O ancak kazımanın bitmesiyle ki o kanser hücresi diyoruz ya kazınıp atılırsa ancak ondan sonra tamam temizlendi diyebiliriz. Ama şu an henüz işin başındayız. 20 gün oldu, kararlılıkla gideceğiz ama tüm medyanın takındığı tavırdan çok memnunum ama bu tavır korunmalı. 2 gün önce biliyorsunuz, uluslararası Türkiye'deki yatırımcıların CEO'larıyla görüşmemiz oldu. Bu konuda destek istedik. Hepsinde bir kararlılık gördüm. Bu sürece yönelik de tabii şükranlarını hep ifade ettiler. Tüm iş adamlarımızı bu konularda kararlı gördüm, birlikten yana olduklarını gördüm.

 

"HAK ETMEYENLER TAMAMEN AYIKLANACAK"


2010 KPSS ile ilgili tespit edilenlerin hepsi ayıklanacak. Hak edenler, hakları iade edilmek suretiyle iade-i itibara kavuşacaklar. KPSS ile ilgili o noktada başladı ya, neye göre başladı, araştırmalar yapılıyor. Hak etmeyenler tamamen ayıklanacak, edenler de kalacak. 2010 itibariyle şu an bu çalışma yapılıyor. Araştırma yapılmak suretiyle kopya çekenler çıkarılacak, bir de tabii üyelikleri tescil edilenler memuriyetten çıkarılacak. KPSS'nin tamamının iptali söz konusu değil.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız