FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

200 otobüs için en düşük teklif Karsan’dan

Büyükşehir Belediyesi, 200 adet sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) yakıt sistemine sahip, alçak tabanlı, solo tipi toplu taşıma otobüsü alım ihalesi yaptı. En düşük teklifi Karsan Otomotiv sundu.

11 Şubat 2015 Saat: 14:00
200 otobüs için en düşük teklif Karsan’dan
200 otobüs için en düşük teklif Karsan’dan

Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Otobüs İşletmesi Şube Müdürlüğü tarafından 200 adet sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) yakıt sistemine sahip, alçak tabanlı, solo tipi, çevre kirliğine sebep olmayan ve engelli vatandaşların rahatça inip bineceği toplu taşıma otobüsleri için ihale yaptı.

 

210 GÜNDE TESLİM EDİLECEK
İhaleyi kazanan yüklenici firma ile sözleşmenin imzalanmasının ardından 210 günde muayene ve tesellümü yapılan araçların firma tarafından her türlü masrafı karşılanarak Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen yerlere teslim edilmesi isteniyor.

 

YERLİ FİRMAYA AVANTAJ
İhale komisyonu tarafından alınacak 200 adet sıkıştırılmış doğalgazlı 12 metre uzunluktaki otobüslerin teknik bilgilerini içeren katalogları, fotoğrafları ile teknik şartnameye cevapları ve açıklamaları içeren dokümanları incelendi. Yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olan ihalede yerli malı teklif eden firmaya ihalenin tamamında yüzde 15 oranında fiyat avantajı uygulandı.

 

DEĞERLENDİRMEYE ALINDI
Yaklaşık maliyeti 148 milyon 672 bin TL olarak belirlenen ihaleye 6 firma katıldı. İhaleye katılan TCV Otomotiv’in teklif zarfında kaşe ve imza bulunmaması sebebiyle firma ihaleden değerlendirme dışı kaldı. Man Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş.’de teklif vermeyerek teşekkür mektubu verdi. İhaleye katılan firmalar ve verdikleri teklifler ise şöyle:

 

FİRMA TEKLİFİ
Karsan Otomotiv 31 milyon 840 bin Avro
Otokar Otomotiv39 bin 39 milyon 900 bin Avro
Temsa Global San. ve Tic. A.Ş. 43 milyon 900 bin Avro
BMC Otomotiv Sanayi ve Tic. A.Ş. 49 milyon 945 bin Avro

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız