FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur18.87° C / 21° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

2 MİLYONLUK VURGUNDA BİLİRKİŞİ RAPORU...

Kocaeli İzmit İlçesinde, çalıştığı özel bir bankayı 2 milyon liraya yakın dolandırdığı iddia edilen ve olayla ilgili olarak tutuklu yargılanan N.U(3)’nun davasında hazırlanan bilirkişi raporu geldi.

24 Temmuz 2013 Saat: 16:00
2 MİLYONLUK VURGUNDA BİLİRKİŞİ RAPORU...
2 MİLYONLUK VURGUNDA BİLİRKİŞİ RAPORU...

Kocaeli İzmit İlçesinde, çalıştığı özel bir bankayı 2 milyon liraya yakın dolandırdığı iddia edilen ve olayla ilgili olarak tutuklu yargılanan N.U(3)’nun davasında hazırlanan bilirkişi raporu geldi. Rapora göre N.U’nun kendi beyanının çok daha üzerinde çalıştığı bankayı zarara uğrattığı belirtiliyor.

Edinilen bilgilere ve iddialara göre: Kocaeli İzmit ilçesinde özel bir bankada çalışan N.U(33),yaklaşık 5 bin lira olan kredi borcunu kapatmak için, bankada sorumlu olduğu kasa ve ATM'lerdeki hesaplarda oynama yaptı. Resmiyette, kasa ve ATM'lerdeki parayı tam gösterip, ancak eksik koyarak 2 sene içerisinde bu yolla bankadan yaklaşık 1 milyon 800 bin lira aldı.Aldığı paralarla kocası ile birlikte lüks cip kiralayan, N.U eşi ile birlikte ev ve araba satın aldı. Bankadaki kasa ve ATM'lerin devri sırasında yakalanacağını anlayan N.U., başının ağrıdığını ve eczaneden ilaç alacağını söyleyerek iş yerinden ayrıldı ve bir daha dönmedi.Şikâyet üzerine polis ekipleri, N.U.ve eşi F.U.'yu, 22 Şubat'ta Sakarya'nın Sapanca ilçesinde bulunan villalarında yakaladı.Kocaeli Adliyesi'ne sevk edilen zanlılardan N.U.tutuklanarak cezaevine gönderildi.Kocası F.U ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

SAVUNMASIYLA ŞAŞIRTMIŞTI
Olayla ilgili Cumhuriyet savcısı şüpheli hakkında zimmetine para geçirme ve görevini kötüye kullanmak gibi iddialarla 12–16 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle dava açtı.Davanın ilk celsesi Nisan ayında görüldü.Kocaeli 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada şaşırtan bir savunmada bulunan Tutuklu sanık N.U, "2–3 bin TL borcumu kapatmak için para aldım ama kapatamadım.Bu kez şans oyunları oynayarak çıkış yolu aradım ancak aldığım para miktarı gittikçe arttı.Benim hesabıma göre ben bankadan 1 milyon 100 bin TL aldım.Ancak banka bu paranın 1 milyon 850 bin 351 TL zimmet olduğu söyleniyor.Bunu kabul etmiyorum.Aslında kendime ve eşime ait olan paralarla bankanın paraları karışmıştır.Araçta bulunan dolar ve euro da eşime aittir.Ben 1 yılda iki kez denetim geçirdim.Eğer denetmenler işlerini iyi yapsalardı, belki benim bankadan aldığım para bu kadar olmazdı." Şeklinde konuşmuştu.

BANKA RAPORU BEKLENECEK
Olayla ilgili dün görülen davaya Tutuklu sanık N.U ile avukatı Fahri Örengül ve banka avukatları Aysun Torun, Saffet Koşar katıldı. Mahkeme zimmete para geçirme olup olmadığının ve miktarının kontrolü için bilirkişiye gönderilen raporun hazırlandığını belirterek okudu. Bilirkişi raporunda zimmete para geçirildiği ve bununda N.U’nun beyanın çok daha üzerinde olduğu anlatıldı. Sanık avukatı bilirkişi raporunda aleyhte olanları kabul etmezken, daha önceki iddialarını tekrarlayarak zimmet değil görevi kötüye kullanma suçunun oluştuğunu ifade ederek tahliye talebinde bulundu. Mahkeme heyeti bu talebi red ederek bankanın olayla ilgili bir rapor hazırlaması için duruşmayı 28 Ağustos 2013 tarihine erteledi

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız