CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur15.47° C / 16° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

2 MİLYONLUK VURGUN

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü oldukça başarılı bir operasyona imza atarak, insanları telefonla arayıp kendilerini polis, savcı veya mit mensubu olarak tanıtıp do

21 Şubat 2013 Saat: 11:26
2 MİLYONLUK VURGUN
2 MİLYONLUK VURGUN

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü oldukça başarılı bir operasyona imza atarak, insanları telefonla arayıp kendilerini polis, savcı veya mit mensubu olarak tanıtıp dolandırdıkları iddia edilen Şanlıurfa merkezli bir çeteye operasyon düzenledi.

Yaklaşık 2 buçuk aydır takip edilen şahısların bu sürede 35 vatandaşı aynı yöntem ile kandırarak 2 milyona yakın para aldıkları tespit edildi.

Polis şahısların ele geçirdikleri 3. Şahıslara ait kimlik bilgileri ile GSM hattı açtırdığını, bu hatlar üzerinden eylemlerini gerçekleştirdiklerini, vatandaşlara kendilerini polis ve savcı olarak tanıttıklarını, konuşma sırasında arkadan telsiz veya siren sesi verip vatandaşı korkup paniklemesine neden olduğunu tespit etti. Yin şahısların ikna ettikleri vatandaşlara yüksek miktarda kredi çektirdikleri, ziynet eşyalarını bozdurtup kendilerine verilen hesap numaralarına aktardıklarını, örgüt üyelerinin yakalanmamak için her ilde para çekmesi için komisyon karşılığında anlaştığı örgüt elemanlarının olduğunu tespit etti. Bu yolla sadece polisin yaptığı takip sonucunda 35 vatandaşın dolandırıldığı ve yaklaşık 2 milyon lira haksız kazanç sağlandığı da şahıslar hakkındaki iddialarda yer alıyor.Emekli polis, hatta adliye çalışanlarını bile dolandırdıkları, Dolandırdıkları şahısları daha sonra arayarak dalga geçip küfür bile ettikleri, kendi aralarında yakalanmamak için kod isimler kullandıkları, iddia edilen şahıslara yönelik olarak geçtiğimiz Salı günü Kocaeli, Şanlıurfa ve İstanbul’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda Mehmet D. İsmail A. İsa Ş. İbrahim D. Bayram D. Hüseyin A Halil G. ve yaşları ufak olan H.G(16) A.D ve H.D(14) isimli şahıslar gözaltına alındı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne getirilen şahısların ifadeleri alınarak sabah saatlerinde suç işlemek için örgüt kurmak, örgüte üye olmak, dolandırıcılık yaparak haksız kazanç sağlamak iddialarıyla adliyeye sevk edildi. Polis pek çok kişinin dolandırıldığını, ancak şikâyet etmeye utandığını, şahısların yaklaşık 4 yıldır bu şekilde faaliyetini gösterdiğini düşünüyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız