FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

2 gündür elektrik yok 246 hane perişan

Karamürsel merkeze 6 kilometre mesafedeki Karapınar Mahallesi’nde 2 gündür elektrik yok. Mahallede bulunan 246 hanede yaşayan vatandaşlar mum ışığında hayatlarını sürdürüyor.

11 Şubat 2015 Saat: 16:40
2 gündür elektrik yok 246 hane perişan
2 gündür elektrik yok 246 hane perişan

Karamürsel Karapınar Mahallesi’nde 2 gündür elektrikler kesik. 246 hanede yaklaşık bin vatandaşın yaşadığı mahallede kaloriferler çalışmıyor, çocuklar mum ışığında ders çalışıyor. Mahalle Muhtarı Rasim Güvenaltın, 2014 yılında SEDAŞ’a verdiği dilekçede mahallesindeki elektrik hatlarının yenilenmesi gerektiğini belirtti. Dilekçesine karşılık şu ana kadar bir çalışma olmadığını belirten Güvenaltın, yaklaşık bir yıldan bu yana havalar biraz rüzgarlı ya da yağmurlu olduğu zamanlarda elektriklerin kesildiğini söyledi.

 

1980’Lİ YILLAR GİBİ
Güvenaltın, 2 ya da 3 gün boyunca elektriklerin gelmediğini, mahalle halkı olarak bir çok dilekçe vermelerine rağmen hiçbir şeyin değişmediğini belirtti. Rasim Güvenaltın, “Mahallemizde 246 hanede 900 kişi hayatlarını sürdürüyor. Gel gelelim uzay çağına geldiğimiz şu günlerde 1980’li yıllarda olduğu gibi elektriksiz bir hayat sürdürüyoruz. Çocuklarımız mum ışığında ders çalıştıkları gibi hanımlarımız da mum ışığında yemek yapmak zorundalar” dedi.

 

mumm

 

MAĞDURİYETİMİZİ GİDERİN
Güvenaltın sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “Sokak lambalarımız yanmadığı için akşamları evlerimizden camiye el feneriyle gitmek zorundayız. Elektriklerin olduğu zamanlarda sokak lambalarımızın arızalı lambalarını dahi değiştirmediler. SEDAŞ’a defalarca dilekçe verdik ancak cevap alamadık. Bir defasında ellerinde malzeme olmadığını belirten bir cevap verdiler. Bizleri mağdur eden bir anlayışla karşı karşıyayız. Yetkililerden mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyoruz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız