FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu15.07° C / 16° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

2,7 Milyar Dev Yatırımın Bitmesine Son 304 Gün Kaldı

Ülke ekonomisine 1 milyar dolar katma değer sağlayacak olan İzmit Tüpraş Rafinerisi Fuel Oil Dönüşüm Projesi’nin bitimine 1 yıldan az bir süre kaldı. Türkiyede bugüne kadar tek kalemde yapılan en yük

16 Ocak 2014 Saat: 10:29
2,7 Milyar Dev Yatırımın Bitmesine Son 304 Gün Kaldı
2,7 Milyar Dev Yatırımın Bitmesine Son 304 Gün Kaldı

Ülke ekonomisine 1 milyar dolar katma değer sağlayacak olan İzmit Tüpraş Rafinerisi Fuel Oil Dönüşüm Projesi’nin bitimine 1 yıldan az bir süre kaldı.

Türkiye'de bugüne kadar tek kalemde yapılan en yüksek rakam olan 2,7 milyar dolarlık yatırımla gerçekleştirilen Fuel Oil Dönüşüm Projesini kurma çalışmalarında sona yaklaşan Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde, bitime bir yıldan daha az kaldı. Şu ana kadar yapılan harcama 2 milyar doların üzerine çıktı. toplam maliyeti ile 2.7 milyar dolar olan bu yatırım, Türkiye'de k tek kalemde yapılan en büyük yatırım. Bu dev yatırım, aynı zamanda 15 Kasım'da devreye alındığı takdirde ülke ekonomisine yılda yaklaşık 1 milyar dolar katma değer sağlayacak Bu proje için dünden itibaren 26 Ocak'a kadar tüm üretimin durdurulduğu Tüpraş İzmit Rafnerisi'nde bu süre içinde gerekli bağlantılarla birlikte bakımlar da yapılacak.u duruş programının, ülke akaryakıt ürünleri ihtiyacı ve müşteri talepleri dikkate alınarak 1,5 yıl öncesinden planlandığı ve ürün arzında herhangi bir aksama olmayacağı belirtildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız