FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu19.21° C / 22° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

19 Milyonluk Sağlık Yatırımı

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği, kent genelinde kendisine bağlı kimi hastaneler için 100’e yakın yeni tıbbı cihaz satın aldı. Röntgen ve ameliyatlarda kolaylık getirecek cihazların maliyeti 19 milyon oldu

26 Ekim 2015 Saat: 14:20
19 Milyonluk Sağlık Yatırımı
19 Milyonluk Sağlık Yatırımı

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği, kent genelinde kendisine bağlı kimi hastaneler için 100’e yakın yeni tıbbı cihaz satın aldı. Röntgen ve ameliyatlarda kolaylık getirecek cihazların maliyeti 19 milyon oldu

Alikahya’daki makamında basın toplantısı düzenleyen Kocaeli Kamu Hastaneler Genel Sekreteri Şenol Ergüney, 2015 yılında yapılan tıbbi cihaz yatırımları ile ilgili bilgi verdi. Ergüney, “Sağlık Bakanlığı’ndan gelen ödenekle Kocaeli’ye 8 milyon TL 2015 yılı içinde teslim edildi. Bir kısmının ise önümüzdeki haftalarda yıl sonuna kadar telsimi yapılacak. Genel Sekreterliğin kendi bütçesinden 11 milyon TL yatırım yapıldı. Büyük kısmını ihalesi bitti ve telim edildi. Geri kalanlar önümüzdeki aylarda teslim edilecek. Toplamda ilimize 19 milyon civarında tıbbi cihaz yatırımı bu yıl içinde yapıldı. Orta ölçekli bir ilçe devlet hastanesinin toplam maliyeti kadar ilimizde tıbbı cihaz yatımı yapılmış oldu. Bu önemli bir yatırım” açıklamasını yaptı.

 

ÜST DÜZEY TEKNOLOJİ

Yeni ürünlerin üst düzey teknolojiyle donatıldığını söyleyen Ergüney, açıklamasına şöyle devam etti: “Tomografi cihazından dijital lazer cihazlarına kadar bir çok cihaz aldık. Hedeflediğimiz bazı şeyler vardı. Derince Devlet Hastanesi’nin teknolojik düzeyinin en üst düzeye çekilmesi hedefimiz vardı. Çünkü orası bizim üniversite hastanemiz sayılır. Ağırlıklı olarak göz hastalılarına yönelik cihazlar aldık. Darıca Farabi Devlet Hastanesi, Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Seka Devlet Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, Gölcük Devlet Hastanesi’ne cihazlar aldık. Bu hastanelerdeki göz alanındaki teknoloji seviyesi Derince Araştırma Hastanesi ile eşit hale getiriliyor.

 

BEYİN ANJİYOSU YAPILACAK

Hastanelerimizin büyük bir kısmında lazer ameliyatları yapılabiliyor olacak. Bütün hastanelerimizde göz ile ilgili büyük yatırımlarımızı tamamladık. Üroloji alanında Kocaeli Devlet ve Seka Devlet Hastanesi’ne Fiber Optik Endoskopik Cerrahi ve Polmium Lazer Taş Kırma cihazları alındı. İhaleleri bitti. Teslimatları bekleniyor. İdrar kanalındaki taşlar ince bir böbreğin içindeki taşların kırılıp temizlenmesi işlemi ameliyatsız yapılıyor. Derince Araştırma Hastanesi’ne 1 milyon değerinde DSA cihazı alındı. 2 anjiografi cihazı alınmış oldu. Beyin anjiyosu da yapılabilir hale geldi. 100’e yakın cihaz aldındı.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız