FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.93° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

15 TEMMUZ GECESİ EKRAN KARARTANLAR

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardırdan ülkemizde pek çok gerçek gün yüzüne çıkmış oldu.Vatan haini, alçak, sapkın ruhlu FETÖ/PDY terör örgütü o akşam bütün hain işbirlikçileri ile Türkiye'yi işgal etmeye kalkıştı.

11 Ağustos 2016 Saat: 16:15
15 TEMMUZ GECESİ EKRAN KARARTANLAR
15 TEMMUZ GECESİ EKRAN KARARTANLAR

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardırdan ülkemizde pek çok gerçek gün yüzüne çıkmış oldu.Vatan haini, alçak, sapkın ruhlu FETÖ/PDY terör örgütü o akşam bütün hain işbirlikçileri ile Türkiye'yi işgal etmeye kalkıştı. Yılladır sinsice, sapkınca örgütlenen Pensilvanyada'ki terörist başının emrinde adeta kendinden geçmiş, haşhaşi ruhlu işbirlikçiler Kahraman Türk Milleti'ni yok sayarak Türkiye'yi bölmeye, işgal etmeye, yurtdışındaki baronlara ,Türkiye düşmanlarına teslim etmeye kalkıştılar.

Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,

Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar,
“Medeniyet” dediğin tek dişi kalmış canavar? 

Ejdadımızın bize miras bıraktığı bu ruha sahip olmayan hainler Kahraman Türk Milleti'ni de kendileri gibi hain sandılar,  vatansız sandılar.Fakat yanıldılar Bu milletin o palatlerin önünde nasıl kahramanca duracağını,o mermilere siper olacağını hesap edemediler.Türk Milleti kahramanca, onurunu , şerefini, vatanını bu hainlere karşı Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokağa çıkarak canı pahasına savundu.

O gece en büyük sınavı başta ulusal medya organları olmak üzere medya kuruluşları verdi.Belki o gün için hiç beklemediğimiz bazı ulasal medya kuruluşları dahi milletin, demokrasinin yanında, arkasında dik durmayı başardılar ve büyük bir milli duruş sergilerdiler.Canları pahasına yayınlarını sürdürdüler, Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı,Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli,milli subaylarını yayınlara bağlayarak hain kalkışmayı engellemeye yardım ettiler.O gece Kocaeli Tv olarak bizlerde ilk andan itibaren sabaha kadar yayınımızı milli iradenin yanında durarak yapmaya devam ettik.Yayın imkanlarımız kısıtlı olduğu için A Haber, Cnn Türk, Ntv, Habertürk gibi kanalların yayınlarını, yayınımıza bağlayarak süreci elimizden geldiğince yerel anlamda desteklemeye çalıştık.O sırada Cnn Türk kanalı fetöcü hain askerler tarafından basılınca, bir yayın kuruluşu olarak bizede aynı şekilde bir saldırı olabileceği ihtimali ile elimizde var olan araç,gereç ile elimizden geldiğince kendimizi savunma planları yaptık.Yayın yaptığımız sırada diğer kanallarıda gözden geçirirken bazı kanalların ekranlarını o sırada kararttığını gördük.Ülkemizde yayın yapan bazı yabancı menşeli Tükçe yayın yapan kanallarda ekranını karartmış yayın yapmamıştır.Bu tür güçlü ulusal bir kanalın teknik imkanlarla yayınının o gece karardığına inanmak çok güç! 15 Temmuz gecesi gözden kaçanlar arasında belki de en dikkat çekici olan bu tür yabancı menşeli tükçe yayın yapan kanalların ekran karartması olmuştur. 

Kocaeli Tv ekibi olarak bizler de 15 Temmuz Gecesi üzerimize düşen milli duruşumuzu, vatan borcumuzu hakkıyla yerine getirdik.Yerel bir medya gurubu olarak o saatlerde tvde sadece gece bekçimiz görev yapmaktaydı.Olayı duyduğumuz andan itibaren tüm çalışanlarımızı arayarak Kocaeli Tv merkezine kendi imkanları ile gelebilenlerin kendilerinin gelmelerini, gelemeyecek durumda olanları ise kendimiz almak sureti ile kanalımızda topladık.

Kocaeli Tv çalışanları kanalda toplanınca ilk olarak yaklaşık gece 12 sularında canlı yayın aracımızı Perşembe Pazarı alanına gönderdik.Cesur canlı yayın ekibimiz perşembe pazarına giderken insanların darbeyi önlemek adına araçlarını yollara bırakması nedeni ile carrefour köprüsünden ileri gidemedi fakat köprü üzerinden canlı yayınla aalnda olup bitenleri sabaha kadar ekranlarımıza taşıma imkanı bulduk.Yine aynı sırada Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlunu telefon bağlantısı ile canlı yayına bağlayarak.Sayın Valimizin Kocaeli halkına seslenerek meydanlara davet etmesine imkan sağlamış olduk.

Gece Boyunca İlimizin yetkilileri ile temasa geçerek canlı yayın aracımızın köprü üzerinde perşembe pazar alanına yönelik yayın yaptığını ve canlı yayına bağlanmak isteyenleri bu noktada yayına alabileceğimizi ifade ettik.

Gece boyunca pek çok ulusal basının yayınlarından da destek alarak Kocaeli Tv ekranlarında demokrasi nöbetimizi ve yayınlarımızı sürdürdük.

İki Yüzlü Batı yayıncılık anlamında da o akşam aynı iki yüzlülüğü yayıncılık anlamında da yapmış Ülkemizde tükçe çeviri ile avrupaya yönelik yapan yayın kuruluşu o akşam ekranlarını karartmıştır.

Bu tür iddaların ispatı kanallar açısından oldukça kolay olduğu için ortaya çıkması çok zor olamayacaktır.Uydu platfromunda yayın yapan kanalların tüm kayıtları Rtük tarafından 7/24 kayıt altına alınmaktadır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız