CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10.53° C / 11° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

15 HAZİRAN SON GÜN !

Sekiz yılda bankalarda unutulan 345 milyon lira Bulundu. Bankalardan Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonuna (TMSF) 2005-2012 yılları arasında aktarılan mevduat sayısı ise 1 milyon 671 oldu. Son beş yıllı

21 Mart 2013 Saat: 10:39
15 HAZİRAN SON GÜN !
15 HAZİRAN SON GÜN !

Sekiz yılda bankalarda unutulan 345 milyon lira Bulundu. Bankalardan Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonu'na (TMSF) 2005-2012 yılları arasında aktarılan mevduat sayısı ise 1 milyon 671 oldu. Son beş yıllık dönemde ise Fon'a yanlışlıkla devredilip sonrasında sahibine iade edilen paranın miktarı ise 5 milyon lira.

Vatandaşın unuttuğu paralar Hazine'ye aktarılsa da rakamın yüksekliği gözleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) çevirmiş durumda. BDDK'nın kredi kartı başta olmak üzere vatandaştan borcunu tahsil etmek için farklı yollara başvuran bankaları, aynı hassasiyeti zamanaşımında da göstermeleri yönünde uyarması bekleniyor.

Bankaların bir takvim yılı içerisinde zamanaşımına uğrayan ve tutarı 50 TL ve üzerindeki her türlü mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakların hak sahiplerini, başvuruda bulunmadıkları takdirde hesaplarının Fon'a devredileceği konusunda uyarması gerekiyor. Daha önce mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklara yönelik olarak 3 ay olarak uygulanan ilan süresi, Şubat ayının başından itibaren liste halinde 4 ay müddetle ilan edilecek. Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) internet sitesinden yapılan sorgulamada isim ve hesap bilgilerini bulan kişilerin, hesaplarını kapatabilmeleri için 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankaların şubelerine geçerli kimlik kartı ile başvurmaları gerekiyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız