FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

“12 YILDIR HAKLARIMIZI ALAMIYORUZ”

Yalova’da faliyet gösteren Elyaf Fabrikası, Yalova ve Kocaeli Bölgesinden bin 411 işçi çalıştırıyordu.2001 yılında kapanan Yalova Elyaf işçileri sigorta primleri ödenmediği içinde emekli olamadıkların

6 Mayıs 2013 Saat: 15:11
“12 YILDIR HAKLARIMIZI ALAMIYORUZ”
“12 YILDIR HAKLARIMIZI ALAMIYORUZ”

Yalova’da faliyet gösteren Elyaf Fabrikası, Yalova ve Kocaeli Bölgesinden bin 411 işçi çalıştırıyordu.2001 yılında kapanan Yalova Elyaf işçileri sigorta primleri ödenmediği içinde emekli olamadıklarını dile getirerek, 12 yıldır perişan olduklarını söyledi.

2001 yılında belediyenin hoparlöründen işyerlerinin kapandığını duyan Elyaf Fabrikası işçileri, 12 yıldır yaklaşık 12 trilyon civarındaki tazminatlarını alamadı. Elyaf Fabrikası 42 trilyona satıldı.Oyakbank’a icra borcu ödendi.9 ay önce Fabrika sahibine ait İstanbul Beylerbeyi’nde bulunan Yalı da 9 trilyona satıldı.Bu yalının parası ile işçilerin bir kısmının hakları ödenecek denmesine rağmen hala işçilere iddialara göre hiçbir ödeme yapılmadı. Hukuki mücadelerin devam ettiğini ve halende 12 yıldan beri açlık ve sefaletle yaşadıklarını belirten Yalova Elyaf İşçiler, “Çok perişanız, sefalet içinde yaşam mücadelesi veriyoruz” şeklinde konuştular.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız