CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.33° C / 17.33° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

12 İle Sağanak Yağış Uyarısı

Meteorolojiden Marmaraya yağmur, Doğu Anadoluya buzlanma uyarısı geldi. İstanbulun Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakaryanın kıyı ilçeleri ve Çanakkale çevreleri ile gece saatlerinde Antalyanın batı kıyılar

5 Şubat 2013 Saat: 10:33
12 İle Sağanak Yağış Uyarısı
12 İle Sağanak Yağış Uyarısı

Meteorolojiden Marmara'ya yağmur, Doğu Anadolu'ya buzlanma uyarısı geldi.

İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya'nın kıyı ilçeleri ve Çanakkale çevreleri ile gece saatlerinde Antalya'nın batı kıyılarının sağanak yağışlı geçmesi beklenirken, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında hafif olmak üzere, İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya'nın kıyı ilçeleri ve Çanakkale çevreleri ile gece saatlerinde Antalya'nın batı kıyıları yağmurlu ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor.
Hava sıcaklığının, Marmara ile Karadeniz kıyı kesimlerinde 3 ila 5 derece azalması beklenirken diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
Rüzgarın, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ile Orta ve Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, Karadeniz'in kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde, gece saatlerinde Antalya'nın batı kıyıları, Orta Karadeniz'in kıyı kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Sinop çevrelerinde doğu ve güneydoğu (keşişleme) yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
DON UYARISI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde beklenen buzlanma ve don olayı dolayısıyla meydana gelebilecek olumsuzluklara ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.
ÇIĞ TEHLİKESİ
Ayrıca, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeni ile muhtemel çığ tehlikesi ve sıcaklık artışına bağlı olarak kar erimeleri sonucunda oluşabilecek su baskınlarına karşı da vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.
BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Anadolu Yakası yağmur ve sağanak yağışlı.(11)
ANKARA: Parçalı bulutlu. (15)

İZMİR: Parçalı bulutlu. (18)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu. (20)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde batı kıyılarının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece saatlerinde batı kıyılarında doğu ve güneydoğu (keşişleme) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. (19)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece saatlerinde güneydoğu (keşişleme) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. (17)

VAN: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (4)

ERZURUM: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (-3)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu. (12)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Çanakkale ve Sakarya'nın kıyı ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı zamanla güney kıyılarının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Antalya'nın batı kıyılarının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece saatlerinde Antalya'nın batı kıyılarında doğu ve güneydoğu (keşişleme), Hatay çevrelerinde doğu ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak, Düzce, Bartın ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin, öğle saatlerinde Sinop çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece saatlerinde Sinop çevrelerinde güneydoğu (keşişleme) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde Samsun ve Ordu çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarında batı yönlerden, gece saatlerinde Samsun çevrelerinde güneydoğu (keşişleme) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin yüksekleri ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine ve sıcaklık artışına bağlı olarak kar erimeleri sonucunda oluşabilecek su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla Malatya ve Elazığ çevrelerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü nedeniyle muhtemel çığ tehlikesine ve sıcaklık artışına bağlı olarak kar erimeleri sonucunda oluşabilecek su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla batı kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneyinde toz taşınımı bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinde Şanlıurfa çevrelerinde doğu ve güneydoğu (keşişleme) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız