FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

10 yaşında anne oldu

İstanbulda önceki akşam saat 21.00de getirilen H.Ç., acil doğuma alındı.Normal doğumla bir erkek çocuk dünyaya getirdi.Bebek, kuvöze konuldu.Anne servise alındı.Ancak doktorlar bir gariplik farketti.A

26 Kasım 2013 Saat: 10:46
10 yaşında anne oldu
10 yaşında anne oldu

İstanbul'da önceki akşam saat 21.00'de getirilen H.Ç., acil doğuma alındı.Normal doğumla bir erkek çocuk dünyaya getirdi.Bebek, kuvöze konuldu.Anne servise alındı.Ancak doktorlar bir gariplik farketti.Anne H.Ç.'nin nüfus kağıdındaki doğum tarihi 05.01.2003 görünüyordu.Yani 10 yaşında bir çocuk doğum yapmıştı.Durum hemen polise bildirildi.Tercüman yardımıyla Türkçe bilmeyen annenin ifadesi alındı.


BERDELLE GELİN OLDU

H.Ç.tüm hikayesini anlattı: "Mardin'de babamın ikinci eşinden oldum.8'i kız 14 kardeşim vardı.Hiç nüfus kâğıdım olmadı.Okula göndermediler.Geçen yıl ağabeyim evlendi. Töre gereği berdel yaptılar.Yengemin erkek kardeşiyle imam nikâhıyla evlendik.S.çobanlık yapıyordu, 23 yaşındaydı. Gelinlik giydim, düğün yapıldı.Geçim sıkıntısından önce Bursa'ya gittik.Bir ay önce İstanbul'a geldik.Kocam bir fabrikada iş buldu."

'10 YAŞINDA MI GÖRÜNÜYORUM'

"Hamile olduğumu 5.ayda farkettim.Hiç doktora gitmedik.Gerçek yaşımı bilmiyorum ama annem "18 varsındır" diyor.Ben 10 yaşında mı görünüyorum? Babam nüfusa kaydettirmedi.Bu nedenle oldu.Abim evlendi babam da beni verdi"

Koca: Beni de kandırdılar

Kendini savunan koca S.Ç.ise şunları anlattı: "19 yaşında olduğunu söylediler.Babası suçlu.Bu olayın suç olduğunu bilmiyorum.Muhtarlığa kaydımızı yaptıracağımız sırada nüfus kağıdını gördüm.Babasını aradım.'19 yaşında, nüfusa geç yazıldı' dedi.Mahkemeye başvurup düzeltmesini istedim.Ama cezası olur diye yapmadı.Beni cezaevine atarsalar karım ve çocuğumakim bakacak? Kemik testi isteyeceğim.19 yaşında gibi duruyor.Burada bir suçlu varsa babasıdır.Biz zorla evlenmedik."

Kaynak : Habertürk

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız