FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

10 Bin Aileye Ramazan Yardımı

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla il genelinde 10 bin 281 aileye toplam 2 milyon 489 bin 850 TL yardım yapıldığını açıkladı.

19 Haziran 2015 Saat: 14:38
10 Bin Aileye Ramazan Yardımı
10 Bin Aileye Ramazan Yardımı

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla il genelinde 10 bin 281 aileye toplam 2 milyon 489 bin 850 TL yardım yapıldığını açıkladı

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Ramazan ayı dolayısıyla yapılan yardımları açıkladı. Güzeloğlu, Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla il genelinde 10 bin 281 aileye toplam 2 milyon 489 bin 850 TL yardım yapıldığını açıkladı. “Kardeşlik ve yardımlaşma duygularının zirveye çıktığı, paylaşmak ve muhtaç olanları anlamak noktasında rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Güzeloğlu, “Bütün Kocaelili vatandaşlarımın Ramazan ayını kutluyorum. Sağlık, esenlik ve güzelliklerle dolu bir ayı geçirerek Bayrama ulaşmalarını içtenlikle diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

YARDIM MİKTARI

Güzeloğlu, yardımlarla ilgili şunları söyledi: “Ramazan ayı nedeniyle, Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile vakıflarda kayıtlı olan yoksul ve muhtaç ailelere yardım yapılması kararlaştırılmıştır. İl genelinde, 12 ilçedeki 10 bin 281 aileye toplam 2 milyon 489 bin 850 TL yardım yapılacaktır. Bu ay nedeniyle özellikle vatandaşlarımızın; yardıma muhtaç olduğunu düşündüğü kimselerle ilgili Kaymakamlıklar ve Vakıflara başvurmaları halinde gerekli tüm ayni ve nakdi yardımlar yapılacaktır. Ramazan Ayı’nın birleştirici ve yardımlaşmayı zirveye çıkaran ikliminde hiçbir vatandaşımızın unutulmaması, herkesin gönül sofrasında yer alması dileğiyle.”           

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız