FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.62° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

1 Mayıs Kitlesel Kutlanmalıdır

Emek Partisi İl Başkanı Arzu Erkan, bir basın açıklaması yaparak, “1 Mayıs, en yaygın ve kitlesel biçimde kutlanmalıdır” dedi

16 Nisan 2016 Saat: 18:49
1 Mayıs Kitlesel Kutlanmalıdır
1 Mayıs Kitlesel Kutlanmalıdır

Emek Partisi İl Başkanı Arzu Erkan, bir basın açıklaması yaparak, “1 Mayıs, en yaygın ve kitlesel biçimde kutlanmalıdır” dedi

Emek Partisi İl Başkanı Arzu Erkan, parti binasında 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Erkan konuşmasında, “Türkiye işçi sınıfı ve emekçiler, işçi sınıfının uluslararası birlik, dayanışma ve mücadele günü 1 Mayıs’ı ekonomik, sosyal ve politik cephelerde ağır saldırılarla karşı karşıya geldiği savaş ve çatışma ortamında kutlamaya hazırlanmaktadır” dedi.

 

ÖRGÜTLENMELİDİR

“1 Mayıs, tarihsel olarak işçi sınıfının sermaye ve kapitalist devlet ve hükümetlerin karşı karşıya gelerek güçlerini sınadıkları bir gündür” diyen Erkan, “İşçi ve emekçiler bunun için bulundukları her yerde güçlerini birleştirmeli, olası en ileri biçimlerle 1 Mayıs kutlamaları örgütlenmelidir. İşçi sınıfının ve halkımızın karşı karşıya bulunduğu sorunlar göz önüne alındığında sendika konfederasyonlarının 1 Mayıs’ta işçilerin birleşmesini önleyen, farklı hareket etmelerinin hiçbir haklı gerekçesi yoktur” ifadelerine yer verdi.

 

SENDİKALARIN YANINDAYIZ

Erkan açıklamalarında son olarak şunlara yer verdi: “İlimizde bulunan sendikalar, odalar ve diğer demokratik güçlerin 1 Mayıs’a sayılı günler kala hala yan yana gelememesini anlayabilmiş değiliz. İşçi sınıfına dönük bu denli saldırıların olduğu bir ortamda bütün güçlerin; sendika, oda, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin bir araya gelmesi ve mücadele etmesi kaçınılmazdır. Gebze’de ise daha önceki senelerde olduğu gibi Gebze Sendikalar Birliği, sendika farkı gözetmeksizin 1 Mayıs’ı alanlarda kutlayacaktır. İzmit’te, Gebze’ye benzer bir durumun henüz gerçekleşememesi gerçekten anlamsız ve kabul edilecek bir durum değildir” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız