FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü yağmurlu18.52° C / 20° C

gök gürültülü yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

1 Buçuk Yıl Daha Aynı Yerinde

İzmit Perşembe Pazarı, Doğu Kışla Parkı’ndaki yeni yerine en az 1 buçuk yıl daha taşınmayacak. Pazarın yeni yeri için proje çalışmaları devam ediyor

30 Haziran 2015 Saat: 18:33
1 Buçuk Yıl Daha Aynı Yerinde
1 Buçuk Yıl Daha Aynı Yerinde

İzmit Perşembe Pazarı, Doğu Kışla Parkı’ndaki yeni yerine en az 1 buçuk yıl daha taşınmayacak. Pazarın yeni yeri için proje çalışmaları devam ediyor

İzmit’in tarihi pazarı olan Perşembe Pazarı’nın önümüzdeki 1 buçuk yıl boyunca mevcut yerinde kurulmaya devam etmesi bekleniyor. Daha önce, pazarın alanın değiştirmek isteyen belediye ve pazarcılar arasında bu konuda ciddi sürtüşmeler yaşanmıştı. Sorun,  pazarcıların Doğu Kışla Parkı karşısındaki boş araziye taşınmayı kabul etmeleriyle noktalanmıştı. Parkın karşısındaki yeni alanda pazarcıların kullanımı için otoparkın da yapılacak projenin detayları üzerine görüşmeler ise devam ediyor.

 

HEMEN TAŞINAMAYIZ

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, yaklaşık bir buçuk yıl sonra yeni yere taşınabileceklerini kaydetti. Serim, “Yeni yere otopark yapılacak. Hemen taşınamayız oraya. Geçen görüştük Büyükşehir Belediyesi’yle.  Proje yapılıyor. Şu anda proje aşamasında. O alanı kötü kullanmak istemiyoruz. Üzeri pazar yeri olacak altı otopark olacak. Yoksa başka türlü biz orada yer bulamayız” diye konuştu.

 

TAHMİNEN 1 BUÇUK YIL

Başkan Ahmet Serim, yeni yerin müşteri kaybına sebebiyet vermeyeceklerine de inandıklarını vurgulayarak, “İki yer arasında büyük bir fark olmaz. Zaten orayı bunun için istedik. Bizim acelemiz yok” ifadelerine yer verdi. Diğer yandan Serim, yeni pazar yerine taşınmalarının 1 buçuk yılı daha bulacağını tahmin ettiğini söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız