FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

1 Buçuk Ay Sonra Kurultay Tamamlanır

MHP Kocaeli eski Milletvekili Cumali Durmuş, 1 buçuk ay sonra tüzük kurultayının tamamlanmış olacağını ifade ederek, MHP Genel Merkezi’nin itirazının kararı değiştirmeyeceğini söyledi

9 Nisan 2016 Saat: 19:12
1 Buçuk Ay Sonra Kurultay Tamamlanır
1 Buçuk Ay Sonra Kurultay Tamamlanır

MHP Kocaeli eski Milletvekili Cumali Durmuş, 1 buçuk ay sonra tüzük kurultayının tamamlanmış olacağını ifade ederek, MHP Genel Merkezi’nin itirazının kararı değiştirmeyeceğini söyledi

Mahkemenin MHP’de olağanüstü tüzük kurultayı kararını gazetemize değerlendiren MHP Kocaeli eski Milletvekili Cumali Durmuş, 1 buçuk aya kadar tüzük kurultayının tamamlanmış olacağını söyledi. Durmuş, “MHP’nin en yetkili organı olan kurultay delegeleri bir irade ortaya koymuş, MHP’nin iyi yönetilemediğini söylemiştir. Bu iradeyi yok sayanlar, partimizi mahkemeye götürmüştür. Hukuk bir karar vermiştir. Bundan sonraki süreçte yapılacak itirazlar bir şey değiştirmeyecektir” dedi. Öte yandan MHP kurultay delegeleri Kemal Köse ve Emin Şimşek de kararı gazetemize değerlendirdi. 


AKŞENER’LE BİRLİKTE
Genel Başkan Adayı Meral Akşener’in şahsında MHP’nin başarıyı yakalayacağına inandığını ifade eden Durmuş, “Gerekçeli karar açıklandıktan sonra bir ay içinde tüzük kurultayı tamamlanmış olacaktır. Tüm süreç 1 buçuk ay içerisinde biter. Ondan sonraki süreçte MHP, Sayın Akşener’le birlikte projeleriyle milletin karşısına çıkar ve iktidar alternatifi olur” ifadelerine yer verdi.


KÖSE: TEMYİZE GİDİLECEK
MHP Kocaeli eski Milletvekili ve Kurultay Delegesi Kemal Köse, genel merkezin yanında yer aldığını ifade ederek, “Yargı karar verdi. Karara saygılıyız. Biz de yargı sürecini kullanacağız. Biz partiyi mahkemeye götürenlere nasıl saygılı olduysak onların da saygılı olması gerekir. Temyizden çıkacak kararı bekleyeceğiz. Genel başkanımızın dediği gibi kurultay tarihimiz 18 Mart 2018’dir” dedi.


ŞİMŞEK: BEKLİYORDUK
MHP Derince İlçe Başkanı ve Kurultay Delegesi Emin Şimşek, Kocaeli’de Meral Akşener’e ilk imzayı veren delegenin kendisi olduğunu söyleyerek, “İlk günden bu yana kararı bekliyorduk. Demokratik hakkımızı kullandık. Bu sürecin sonunda kazanan Ülkücü Hareket olacak. Bu sürecin birörneği de Saadet Partisi’nde Numan Kurtulmuş’la yaşandı. Tüzük net, hukuk net” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız