reklam
reklam
reklam
reklam
Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 17:25 Bu haber 2095 kez okundu
 
Eynerce Kavşağı’ndan Dilovası’na Giriş Kolaylaşacak
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi,Dilovası Eynerce Kavşağı’ndan şehir merkezine kolay ulaşım için bağlantı yolu yapıyor.
GÜNDEM Haberi
Eynerce Kavşağı’ndan Dilovası’na Giriş Kolaylaşacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dilovası’nda batı kavşağı bağlantı yolları yapımının yanı sıra doğuda yer alan Eynerce Kavşağı’nda da bağlantı yolları oluşturuyor. Dilovası Eynerce Kavşağı -Yavuz Sultan Selim Caddesi Bağlantı Yolu Projesikapsamında, Dilovası ilçesinin D-100 yoluna katılımını ve ayrımını sağlayan Eynerce Kavşağı’nın kollarında düzenleme yapılıyor. Bağlantı yolu ile Yavuz Sultan Selim Caddesi’ne yanyol açılarak ilçe trafiğinin devamlılığı sağlanacak.

 

İLÇEYE GİRİŞ DAHA RAHAT OLACAK

 

D-100 karayolu üzerinde yer alan Eynerce Kavşağı, Dilovası şehir merkezine ulaşımda önemli bir görev alıyor. Dilovası ilçesi D-100 karayolu yanyolu (Yavuz Sultan Selim Caddesi ) mevcutta çift yönlü olarak hizmet veriyor. D-100 ile yan yol arasındaki kot farkı nedeni yol sürekliliği sağlanamadığından, D-100 karayolundan Dilovası ilçesi merkezine girişler diğer yollardan dolaylı olarak sağlanabiliyor. Yeni proje ile bu sorun ortadan kaldırılarakilçeye ulaşım kolaylaşacak.

 

BİN 250 METRE YOL

 

Söz konusu proje kapsamında, mevcutta yer alan Eynerce Kavşağı devamında yapılacak olan dönel kavşak ve bağlantı yolu önemli kolaylıklar sağlayacak.Çalışma ile İzmit yönünden Dilovası ilçesi merkezine erişimler yan yol aracılığı ile doğrudan sağlanacak. Söz konusu iş kapsamında, Eynerce Deresi’nin 252 metrelik kısmıyeniden yapılacak.Bin 250 metre uzunluğunda yol ve alt yapı düzenlemesi gerçekleştirilecek.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eynerce, Kavşağı’ndan, Dilovası’na, Giriş, Kolaylaşacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı